tydzień prawdziwego samochodziarza

Marzec
6

Pająki atakują Mazdę

Krzysiek DzielińskiBezpieczeństwo, Humor
Ocena:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading ... Loading ...

Pamiętacie „Węże w samolocie” z Samuelem L. Jacksonem. Otóż teraz Mazda zgotowała użytkownikom modelu Mazda 6 wyprodukowanego w latach 2008-2010 horror pt. „Pająki w samochodzie”. 65 tysięcy pojazdów musi trafić do serwisu.

Mazda wezwała 65 tysięcy nabywców modelu Mazda 6 do serwisu, celem wprowadzenia drobnych zmian. Powodem wszystkiego są… pająki, które tkają sieci w układzie paliwowym.

Dokładniej chodzi o małe gumowe rurki, które pełnią funkcję odpowietrzników zbiornika paliwa. Pająki gatunku Cheiracanthium inclusum upodobały sobie właśnie te przewody – i nikt nie wie dlaczego. W najgorszym przypadku – kompletnego zatkania przewodów – może to doprowadzić do wzrostu ciśnienia w baku, co z kolei może doprowadzić do jego rozszczelnienia, a co za tym idzie – pożaru.

Na razie nie doszło do takiego wypadku, ale Mazda zdaje sobie sprawę ile wart jest we współczesnym biznesie wizerunek i woli dmuchać na zimne. Cała akcja została rozpoczęta po tym, jak na terenie całych Stanów Zjednoczonych do serwisów trafiło 20 pojazdów z takim właśnie problemem.

Akcja dotyczy krajów, w których występuje pająk Cheiracanthium inclusum, czyli Kanady, USA oraz Meksyku.

Źródło

Jeśli masz pytania na ten temat zadaj je na jak.pl

Dodaj komentarz

Logo - gravatar.com© 2010-2013 Netshare. Wszelkie prawa zastrzeżone.